خبرهایی از پشت پرده بازداشت دو روزنامه نگار وب سایت ایرانیوز

شنبه 30 دسامبر 2006, بوسيله‌ى روزبه میرابراهیمی


شبنامه ها: یکبار دیگر روزنامه نگاران شامل حال مهرورزی دولت احمدی نژاد شدند و برخوردی امنیتی را شاهد بودند. میثم زمان آبادی مدیرعامل پایگاه اطلاع رسانی ایرانیوز و محمدرضا زمردیان مسئول بخش سیاسی این سایت خبری پنجشنبه شب از سوی مقامات امنیتی بازداشت شدند.
این بازداشت در پی انتشار تصاویری از حضور رحیم مشایی معاون احمدی نژاد و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در مراسمی که با حرکات موزون زنان در ترکیه همراه بود، صورت پذیرفت. این دومین واقعه ای بود که اینچنین جنجال برانگیز شده بود. پیش از این، انتشار فیلم حضور احمدی نژاد در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی دوحه قطر که در آن مراسم نیز آوازخوانان و رقاصه های عرب اجرای برنامه کرده بودند جنجال های فراوانی را در پی داشت.
این جنجال ها از آنجا ناشی می شد که دولت کنونی خود را ارزشی ترین دولت پس از انقلاب می داند و دیگران را به زیر پا نهادن ارزش ها متهم می کند. با تمام این تفاصیل ماجرای انتشار فیلم مراسم معاون احمدی نژاد در ترکیه را بیشتر ناظران به اوج گیری اختلافات درون اصولگرایان نسبت می دهند. بخصوص که در انتخابات اخیر شوراهای شهر و روستا این اختلافات شدت بیشتری گرفت و مرز بندی ها شفاف تر شد. به شکلی که رقابت سختی میان حامیان احمدی نژاد و حامیان محمد باقر قالیباف در گرفت.
از سوی دیگر چون پایگاه اطلاع رسانی ایرانیوز وابستگی های پیدایی با شهردار کنونی تهران داشت بسیاری دستگیری اخیر را نیز ناشی از همین اختلافات می دانند.
اما در این بین خبر های جسته و گریخته دیگری نیز شنیده می شود. خبرهایی که حاکی از دست های پشت پرده در این دستگیری ها دارد.
بنا به گفته منابع آگاه فیلم منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی ایرانیوز از سوی یکی از نمایندگان مجلس در اختیار مدیریت سایت قرار داده شده است. همین نماینده مجلس نیز در پی دستگیری دو تن از اعضای ایرانیوز تهدید کرده است که اگر فورا این دو روزنامه نگار آزاد نشوند اقدام به انتشار گسترده سی دی این مراسم خواهد کرد. در اینکه این تهدید آیا عملی می شود یا تاثیری در آزادی این دو خواهد داشت در حال حاضر نمی توان قضاوتی کرد.
اما شنیده های دیگری حکایت از آن دارد که ساعاتی پس از انتشار این تصاویر در وب سایت ایرانیوز از سوی یکی از مقامات عالی رتبه سازمان گردشگری با میثم زمان آبادی تماس برقرار می شود و خواستار حذف این خبر از روی وب سایت می شوند و حتی شنیده شد پیشنهاد رشو نیز به مدیریت وب سایت داده شد. نکته مهم این است این مکالمه طبق شنیده ها ضبط شده است. ظاهرا در پی امتناع مدیریت وب سایت از حذف این تصاویر ماجرا شکل دیگری به خود گرفت.
در شب بازداشت، از سوی فردی با زمان آبادی که در منزل بود تماس گرفته می شود و به وی گفته می شود که آقای معاون رئیس جمهور (رحیم مشایی) می خواهند با شما صحبت کنند و از زمان آبادی می خواهند تا به آدرسی که گفتند بیاید. وی نیز برای گفت و گو با آقای معاون بر سر قرار حاضر می شود که نه تنها آقای معاون را نمی بیند بلکه با افرادی روبرو می شود که برای بازداشت وی آمده بودند.
ظاهرا طبق پیش بینی خود زمان آبادی در وبلاگش انتشار این تصاویر برایشان هزینه های زیادی را در پی داشت. البته خاطر نشان می شود طبق ادعای محمود احمدی نژاد ( شهردار سابق) در ایران آزادی بیان در حد اعلا وجود دارد اما دریغ از آزادی بعد از بیان!!!!

اين مطلب را به بالاترين بفرستيد

95 پيام‌ها

آنلاين بنگريد : عرب سيو

repondre message

 • تداول السوق السعودي
  تداول السوق السعودي
  تداول الاسهم,الاسهم السعودية,مركز الاسهم ,موقع تداول الاسهم ,تداول سوق الاسهم,هوامير الاسهم ,تداول الاسهم السعوديه
  ساحات تداول
  ساحات تداول
  الاسهم السعودية,حيتان البورصة,السوق السعودي,تداول الاسهم السعودية,تداول الهوامير,استراحة المساهمين تداول السعودية,تداول اعمال الخليج

  repondre message

 • شات صوتي , دردشة صوتية , بنت الغلا , chat voice
  شات صوتي
  شات صوتي,دردشة صوتية,شات بنت الغلا الصوتي,دردشة بنت الغلا الصوتية,شات صوتي بنت الغلا,دردشة صوتية بنت الغلا,chat voice.
  شات صوتي فيديو,دردشة صوتية صوت وصورة,cam voice chat
  شات صوتي
  شات صوتي,دردشة صوتية,شات صوتي فيديو بنت الغلا,دردشة صوتية فيديو بنت الغلا,شات فيديو صوتي بنت الغلا,دردشة فيديو صوتية بنت الغلا,cam voice chat

  repondre message

 • شات صوتي , دردشة صوتية , سعودي جنان , chat voice
  شات صوتي
  شات صوتي,دردشة صوتية,شات سعودي جنان الصوتي,دردشة سعودي جنان الصوتية,شات صوتي سعودي جنان,دردشة صوتية سعودي جنان,chat voice
  شات صوتي فيديو,دردشة صوتية صوت وصورة,cam voice chat
  دردشة صوتية

  repondre message

 • Dresses
  world Eve , Cooking , Fashion , Makeup , Dresses , Sex education , Married life , pregnancy , maternity , Child care , Muslim women , MLR , Girls Games
  Eve

  repondre message

 • شات كتابي , دردشة كتابية , عسليات , Chat Written
  شات كتابي
  شات كتابي,دردشة كتابية,شات عسليات الكتابي,دردشة عسليات الكتابية,شات كتابي عسليات,دردشة كتابية عسليات,Chat Written
  دردشة كتابية

  repondre message

 • سخنگاه براى مشتركين

  براى شركت در اين سخنگاه، شما بايد از پيش ثبت نام ميكرديد. خواهشمند است كلمه شناساييتان را كه دريافت كرده ايد در زير مشخص كنيد.اگر ثبت نشديد، بايد ثبت نام كنيد.

  ارتباطثبت نام آيا كلمه ورود را فراموش كرديد؟

  مقالات مرتبط