افشین قطبی تهدید امنیتی بالقوه؟!

چهار شنبه 10 دسامبر 2008, بوسيله‌ى روزبه میرابراهیمی


آنچه در پی می آید شاید برای بسیاری جدی تلقی نشود اما برای کسانی که اندک آشنایی با سیستم امنیتی جمهوری اسلامی داشته باشند و به نوعی تن شان به تن برخی ها خورده باشد می توانند اندکی جدی تر به این موضوع فکر کنند.

اولین برداشت و یا واکنش می تواند توهم توطیه داشتن تفسیر شود اما برخی مواقع داشتن این «توهم» به فهم بیشتر برخی معادلات نیز کمک می کند.

ماجرا مربوط به فوتبال کشور ما و پدیده قطبی در سال های اخیر است.

پست زیر در وبلاگی ناشناس که تنها همین پست را دارد و مشخص است فقط برای انتشار همین خبر ساخته شده است خواندم. اول خبر را بخوانیم:

« از طریق یکی از نزدیکانم که از کارمندان علی آبادی می باشد به طور پنهانی و از طریق یک mp3 که به صورت پنهانی در یک اتاق کار گذاشته شده بوده مطلع شدیم در جلسه ای که متشکل از علی آبادی و تعدادی اطلاعاتی بوده از علی آبادی سوال می شود چرا با افشین قطبی تماس گرفته و مگر قرار نیست طرح جلوگیری از اجتماع تماشاچی در استادیوم آزادی انجام شود که علی آبادی در جواب می گوید اولا که قطبی نباید در ایران محبوب می شد که شد و یکی از دلایلی که من او را به ایران برگرداندم گرفتن محبویت از او بوده که این برای ما خوب نیست و همچنین جلوگیری از نتیجه گیری این تیم به صورت غیر مستقیم می باشد که شما بعدها نتیجه آن را خواهید دید. »

لینک وبلاگ و مطلب اینجاست. اما بعید می دانم زیاد دوام داشته باشد و بزودی محو خواهد شد.

سازنده و نویسنده این وبلاگ همان اول متن نوشته است :«من یکی از نزدیکان علی آبادی هستم اسم و آدرس ایمیل من هم مستعار هست.»

اما مهم خود متن و نکاتش است. وقتی این متن را خواندم به دلایلی از نگاه امنیتی تا حدودی درست می آمد. نکته مهمی که در این خبر در حاشیه اصل ماجرا است و بسیار مهم است این است که در فایل ادعایی از سوی نهاد امنیتی پرسیده می شود « مگر قرار نیست طرح جلوگیری از اجماع تماشاچی در استادیوم ازادی انجام شود.» یعنی از سوی نهادهای امنیتی طرحی وجود دارد که بر این اساس باید جلو هر گونه اجتماع مسنجم به هر دلیلی گرفته شود. فی نفسه تجمع به هر دلیلی از سوی نهادهای امنیتی تهدید امنیتی محسوب می شود و این موضع با توجه به فضای حاکم بر جامعه و غلبه نگاه امنیتی در دولت کنونی به واقعیت نزدیک است.

اصولا مدت ها است که تجمع در استادیوم ها به لحاظ امنیتی یک دغدغه برای سیستم امنیتی شده است و این موضوع در ماه های اخیر شدت بیشتری یافته است.

نکته دیگر این نوشته حاکی از برنامه ای برای شکستن محبوبیت افشین قطبی بود. اصولا قطبی یک وصله ناجور بوده که هیچ گونه با دغدغه های سیستم کنونی هم خوانی ندارد. او بسرعت محبوب کوچه و بازار و قشرهای مختلف شده بود که می توانست تهدید باشد. اگر دقت کنید اصولا جمهوری اسلامی با افراد محبوب غیر خودی مشکل اساسی دارد و از هر ابزاری برای شکستن این موضوع بهره می برد.

در این بازی کثیف که چندان هم بی سابقه نیست نگاهی امنیتی با روند باندی پیشین همداستان شده است. حتما افشین قطبی نکات بیشتر و بسیاری در این زمینه می داند که حاضر نشده بود زیاد در تهران بماند و شبانه از کشور گریخته شود. سیاست چون سمی مهلک در حال نابود کردن خیلی چیزهاست.

همه اینها در کنار باندهای کوچک و بزرگ حاکم بر روزنامه های ورزشی قابل تحلیل است که شاید هدف هایشان متفاوت باشد اما عملا در یک مسیر حرکت می کنند.

در ماجرای قطبی ابهامات فراوانی وجود دارد که احتمالا در آینده شفاف تر خواهد شد.چه ویرانه ای در حال ساختن است .....

اين مطلب را به بالاترين بفرستيد

91 پيام‌ها

آنلاين بنگريد : عرب سيو

repondre message

 • افشین قطبی تهدید امنیتی بالقوه؟!

  28 ژوئيه 2013 17:47, بوسيله‌ى webplu9

  تداول السوق السعودي
  تداول السوق السعودي
  تداول الاسهم,الاسهم السعودية,مركز الاسهم ,موقع تداول الاسهم ,تداول سوق الاسهم,هوامير الاسهم ,تداول الاسهم السعوديه
  ساحات تداول
  ساحات تداول
  الاسهم السعودية,حيتان البورصة,السوق السعودي,تداول الاسهم السعودية,تداول الهوامير,استراحة المساهمين تداول السعودية,تداول اعمال الخليج

  repondre message

 • افشین قطبی تهدید امنیتی بالقوه؟!

  7 دسامبر 2013 10:31, بوسيله‌ى webplu9

  شات صوتي , دردشة صوتية , سعودي جنان , chat voice
  شات صوتي
  شات صوتي,دردشة صوتية,شات سعودي جنان الصوتي,دردشة سعودي جنان الصوتية,شات صوتي سعودي جنان,دردشة صوتية سعودي جنان,chat voice
  شات صوتي فيديو,دردشة صوتية صوت وصورة,cam voice chat
  دردشة صوتية

  repondre message

 • افشین قطبی تهدید امنیتی بالقوه؟!

  28 دسامبر 2013 12:29, بوسيله‌ى webplu9

  Muslim women
  world Eve , Cooking , Fashion , Makeup , Dresses , Sex education , Married life , pregnancy , maternity , Child care , Muslim women , MLR , Girls Games
  Child care

  repondre message

 • سخنگاه براى مشتركين

  براى شركت در اين سخنگاه، شما بايد از پيش ثبت نام ميكرديد. خواهشمند است كلمه شناساييتان را كه دريافت كرده ايد در زير مشخص كنيد.اگر ثبت نشديد، بايد ثبت نام كنيد.

  ارتباطثبت نام آيا كلمه ورود را فراموش كرديد؟

  مقالات مرتبط